Varto MYO’lu Öğrencilerimiz Özel Kardeşlerinin Kalplerine Dokundu

Varto Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerinin oluşturduğu İyilik Atölyesi Topluluğundan 30 öğrencimiz, yürüttükleri Engelsiz Kalplere Bir Tebessüm projesi kapsamında, Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezindeki çocuklarla buluştu. Öğrencilerimiz, kendi imkânlarının yanı sıra STK, belediye ve çeşitli firmalardan temin ettikleri eğitim seti, oyuncak, kitap ve diş fırçası setlerini, özel eğitim gören 106 kardeşine hediye etti.

Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek ve Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Murat Kaymaz’ın da katıldığı buluşmada, İyilik Atölyesi Topluluğu üyeleri palyaço kıyafeti giyip, özel kardeşleri ile müzik eşliğinde oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdi.

Öğr. Gör. Murat Kaymaz, bu etkinliğin öğrencilerimize üniversitede okumanın sadece derslere girmek olmadığını göstermek amacıyla düzenlendiğini söyledi. Öğr. Gör. Kaymaz, “Öğrenci kardeşlerimizin gönlüne dokunmak istedik. Özel çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıyı görünce hayata bakışımız değişti. Onlarla sürekli içli dışlı olmak için elimizden geleni bundan sonra da yapacağız.” dedi.

Üniversitemiz öğrencilerinden Elif Çakır bu etkinlikten dolayı hem kendilerinin hem de özel kardeşlerinin mutlu olduğunu söyledi. “Onların yüreklerine dokunduğumuza inanıyorum ama aslında onlar bizim yüreğimize daha fazla dokundu.” diyen Çakır, “Engeller, bedende ya da akılda değil kalptedir. Kalplerimizi engellerle doldurmayalım.” şeklinde konuştu.

Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Murat Çavuş ise Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek’e, Öğr. Gör. Murat Kaymaz’a ve öğrencilerimize teşekkür ederek özel çocuklarımızla gerçekleştirilen bu tarz etkinliklerle toplumda daha büyük bir farkındalık oluşturulabileceğini kaydetti.