Varto MYO Optisyenlik Programı Öğrencileri Sektör Temsilcileri İle Buluştu

Öğrencilerimiz, Optisyen.com ekibi adına sektörde Optisyenlik mesleğini uzun zamandır İstanbul’da icra eden Optisyen Ayhan Demircan, Gözlükçü Onur Yahşi, Optisyen Ali Atay ve Gözlükçü Teoman Küçük ile buluştu. Programda Varto MYO müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hüseyin Mete Gündoğdu, Dr. Yalçın Kalkan, Dr. Asım Mantarcı, Öğr. Gör. Fatih Mirze, Öğr. Gör. Murat Kaymaz, ilimizde sektörün öncülerinden Optisyen Aykut Çağlı ve Optisyen Neşet Çağlı hazır bulundu.

Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi, 2. Merkezi Derslikler FS101 nolu salonda gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle Optisyenlik mesleğinin odalaşma süreci hakkında bilgi verildi. Optisyen.com ekibi ve hedeflerini paylaşan sektör temsilcileri daha sonra öğrencileri; optik mağazası açma süreçleri, meslekte akademik bilginin önemi, ürün çeşitliliğinin pazar payı üzerindeki etkileri konularında bilgilendirdiler. Daha sonra sektörün problemlerini masaya yatıran sektör temsilcileri öğrencilerin sorularını cevapladılar.

Programın sonunda programa katılanlar, buluşmadan dolayı memnuniyetlerini belirttiler ve bu tür buluşmaların sık sık yapılması gerektiğini vurguladılar. Öğrencilerle iletişim bilgilerini paylaşan temsilciler, öğrencilere her konuda destek vereceklerini belirttiler.